KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16569392
nr 1656 9392
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Kolteckning, Porträtt av Evert Taube, Stämpelsignerad. Bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 41x37 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
2.600 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 18:28:29)
Uppdatera
Visning
fredag 8/11, lördag 9/11, söndag 10/11 och måndag 11/11
Auktionen
avslutas:
måndag 11 november kl 19:26:37
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And