KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16609392
nr 1660 9392
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Kolteckning, Porträtt av Evert Taube, Stämpelsignerad. Bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 41x37 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 25 november 2024
kl 19:54:14
25/11 17:52:58
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And